Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach

alpha

O ALPHA

Jest nam niezwykle miło zaprosić Cię do uczestnictwa w kursie Alpha przy parafii św Katarzyny w Spytkowicach.

Kliknij aby wyświetlić Folder Informacyjny kursu Alpha

Co to jest Alpha?

Każdy z nas zadaje sobie pytania dot wiary. Czy Bóg istnieje naprawdę? Dlaczego mnie to spotyka? I wiele innych.

W naszym dojrzałym życiu szukamy wielu racjonalnych odpowiedzi na nasze pytania. Chcemy lepiej rozumieć to co się dzieje wokół nas. Próbujemy zrozumieć sens tego co robimy. Kurs Alpha nie jest tylko dla wierzących. Jest dedykowana wszystkim, którzy szukają odpowiedzi. Dla tych, którzy przestali chodzić do Kościoła nie widząc w nim sensu, dla tych, którzy nigdy do niego nie chodzili.

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Natomiast do niczego nie namawia, ani nie zmusza.

Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany.

Cechą charakterystyczną kursu jest to, że nic nie „nie musisz”, a możesz! Możesz posłuchać, możesz zadawać pytania – ale nie musisz. Możesz czuć się swobodnie. Możesz się zaangażować, ale możesz też słuchać i być z boku.

Z tego też powodu kurs Alpha to świetny czas na wypełnienie swojego planu tygodnia i być może poznania nowych, ciekawych ludzi.

Co ważne, kurs Alpha jest darmowy!

Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Pierwszym elementem jest Posiłek. Niezależnie od tego, czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole, czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi. Nie inaczej jest na Alpha. Wszystkie spotkania rozpoczynają się od posiłku, ponieważ jest to świetny sposób na zawiązanie relacji i poznanie innych osób.

Potem Wykład. Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa.

Następnie Dyskusja. Prawdopodobnie najważniejszą częścią Alpha jest: szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu. Nie trzeba nic mówić, ale można o wszystko pytać.

Termin:

Termin 1szego spotkania: 20.02.2020

Miejsce: Sala parafialna w Spytkowicach

Planowana godzina rozpoczęcia od 18:00-20:00. Szczegóły zostaną doprecyzowane na 1szych spotkaniach

Zapisów można dokonać poprzez:

Program kursu Alpha składa się z kilku następujących sesji:

Sesja 1: Kim jest Jezus?
Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swej wiary?
Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
Sesja 8: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
Sesja 9: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
Sesja 10: A co z kościołem?

Sesje Dnia lub Weekendu Alpha:

Sesja 1: Kim jest Duch Święty?
Sesja 2: Co czyni Duch Święty?
Sesja 3: Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
Sesja 4: Jak najpełniej przeżyć życie?

Z niecierpliwością oczekujemy na Ciebie.