Nabożeństwa

Porządek Mszy świętych:

Dni powszednie: 6:30, 18:00 (w okresie letnim), 17:00 (w okresie zimowym).

Niedziele i uroczystości: 7:30, 8:30 (Kaplica w Miejscu), 9:30, 11:00, 12:15 (Kaplica w Przewozie), 17:00 (w okresie zimowym), 18:00 (w okresie letnim).

Dodatkowo w niedziele i uroczystości o godz. 7:00 intonowane są Godzinki, natomiast o 16:30 (w okresie zimowym) i o 17:30 (w okresie letnim, z wyjątkiem okresu Wielkiego Postu) odprawiane są nieszpory brewiarzowe.

Okres zimowy w naszej parafii oznacza czas od ostatniego poniedziałku września lub poniedziałku wypadającego 1 lub 2 października do ostatniej niedzieli przed Wielkim Postem włącznie. Okres letni w naszej parafii oznacza czas od poniedziałku przed Popielcem do ostatniej niedzieli września lub niedzieli 1 października.

W pierwsze czwartki miesiąca podczas wieczornych Mszy św. następuje Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwsze piątki miesiąca po Mszach św. odmawiana jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Oddania rodzaju ludzkiego, a po wieczornej Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Spowiedź wielkopiątkowa godzinę przed wieczorną Mszą św.

W pierwsze soboty miesiąca po Mszach św. odmawiana jest Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny oraz Modlitwa do Matki Bożej Spytkowickiej; po wieczornej Mszy przy Najświętszym Sakramencie.

W pierwsze niedziele miesiąca po każdej Mszy św. następuje adoracja Najświętszego Sakramentu.

Porządek pozostałych Mszy i nabożeństw w ciągu roku liturgicznego:

Roraty: w dni powszednie Adwentu o 6:00 i 17:00 (z kazaniem dla dzieci), 24 grudnia roraty o 7:00.

Pasterka w kaplicach w Miejscu i Przewozie 24 grudnia o godz. 22:00, w kościele parafialnym o północy.

31 grudnia uroczyste nieszpory i Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego o 16:30.

Drogi Krzyżowe odprawiane są w okresie Wielkiego Postu; w piątki o 17:30 i 18:45, w niedziele o 16:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o 17:00.

Triduum Paschalne rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w miejscu przechowania zwanym ciemnicą od przeniesienia po Mszy Wieczerzy Pańskiej do 22:00, a w Wielki Piątek od 8:00. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się o 18:00, poprzedza ją Droga Krzyżowa o 17:30. O północy intonowane są 3 części Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim trwa nieprzerwanie aż do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 18:00. Procesja Rezurekcyjna wyrusza w Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego o 6:45, po której następuje Msza św. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.

W poniedziałek, wtorek i środę przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego mają miejsce tzw. Dni Krzyżowe. Przed Mszą św. wyrusza wtedy procesja dookoła kościoła ze stacją przy Krzyżu Misyjnym. Intonowana jest wówczas Litania do Wszystkich Świętych.

Nabożeństwa majowe i czerwcowe wiążą się z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszach św. wieczornych oraz śpiewem Litanii Loretańskiej (w maju) lub Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa (w czerwcu).

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa procesja do czterech ołtarzy wyrusza po Mszy św. o 9:30. Po procesji kolejna Msza odprawiana jest około godz. 11:45, pozostałe Msze jak w niedziele.

Podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych wyrusza procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Odpust parafialny ku czci. Najświętszej Maryi Panny Królowej przeżywany jest w naszej parafii w niedzielę najbliższą dnia 22 sierpnia.

Nabożeństwa różańcowe trwają przez cały październik i odprawiane są w dni powszednie po Mszach św. wieczornych, a w niedziele o 16:30. W pierwsza niedzielę października nabożeństwo różańcowe ma miejsce podczas procesji wokół kościoła do pięciu ołtarzy.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w kaplicy cmentarnej o godz. 14:00, natomiast w Dzień Zaduszny o 9:00.

W niedzielę poprzedzającą uroczystość Chrystusa Króla przeżywamy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki parafii.