Spektakl “Borys” Niedziela Miłosierdzia Bożego 2017

Spektakl “Borys” – Niedziela Miłosierdzia Bożego 2017

“Była chłodna niedziela, i trochę padało,
deszczem i śniegiem – jakby to było mało.
Tak zaczął się dzień długo wyczekiwany przyznam szczerze, że byłem mocno zestresowany.
Zmęczeni przy świetle księżyca wieczorami,
ćwiczyliśmy do występu razem z Oazowiczami.
Tak mijały tygodnie i Pasji nadszedł czas,
odegraliśmy ja świetnie, wszyscy byli dumni z nas.”

Tak ten występ podsumował odtwórca głównej roli, Eryk Kciuk. Wspólnota Oazy “Przystań” już po raz drugi przedstawiała swój spektakl w Gminnym Ośrodku Kultury. Scenariusz “Borysa”, podobnie jak w przypadku Jasełek “U Hrabiny” został napisany przez Pana Marcina Kobierskiego, aktora teatru Bagatela. Dzięki Panu Marcinowi i aktorom, mogliśmy wszyscy doświadczyć czym jest Boże Miłosierdzie w życiu człowieka pogubionego i pełnego agresji.

Wyrazy szacunku i podziękowań kierujemy do wójta Gminy, Pana Mariusza Krystian za udostępnienie sceny oraz Pani Ewie Byrskiej za wszelką pomoc. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy regularnie przychodzą na nasze spektakle – wasza obecność i wsparcie jest dla nas dowodem, że warto poświęcać swój czas rozwijając swoje zdolności i idąc drogą Bożą coraz bardziej świadomie.

Chcemy podziękować również samej młodzieży – zarówno młodym aktorom jak i twórcom scenografii.

Bóg zapłać!